Informacje o taxi bagażowych

Maybach uczniem Daimler’a

Gottlieb Daimler,syn piekarza z Schorndorřf, w Wirtembergii, urodzony 17 marca 1834 roku, był drugim obok Benza człowiekiem nazwanym przez historię twórcą użytkowego samochodu benzynowego. Jednak droga, jaką szedł do tego celu, była zupełnie inna niż Benza. Daimler jako młodzieniec pracował u rusznikarza w charakterze mechanika. Po godzinach pracy uczył się pilnie i uzyskał możność wyjazdu na studia nie tylko na wyższą uczelnię w Niemczech, ale i do Francji oraz Anglii. Z tych podróży wrócił z tytułem inżyniera, przy czym specjalnością jego było konstruowania maszyn, a zamiłowaniem – projektowanie silników spalinowych.

Pasja do pojazdów transportowych

indeksPierwszą inżynierska posadę Daimler przyjął w firmie Deutz, w której nabył wielkie doświadczenie w dziedzinie budowy maszyn, a szczególnie – przemysłowych silników gazowych, które poznał najdokładniej, zarówno teoretycznie, jaki praktycznie. Daimler był przeciwnikiem eksperymentowania na ślepo. Każdą nową konstrukcję najpierw obliczał teoretycznie, następnie rysował ją i wymiarował w swej kreślarni, a potem przekazywał młodszemu o dwanaście lat, najlepszemu przyjacielowi i współpracownikowi, Wilhelmowi Maybachowi, który na podstawie projektu opracowywał szczegóły konstrukcji i nadzorował jej pierwsze wykonanie w oddziale doświadczalnym fabryki, prowadząc następnie próby z prototypem. O ile Benz był uzdolnionym ślusarzem i mechanikiem, a przede wszystkim – praktykiem, o tyle Daimler był teoretykiem czystej krwi, nie umiejącym nawet prawidłowo trzymać pilnika w dłoni.

Informacje

Romuald Cieśla, mieszka i pracuje w Warszawie. Branżą transportową i motoryzacją, interesuje się od dziecka. Strona korzysta z ciasteczek Cookies.

Auta w Warszawie

W budowie bloga, pomogła nam Autokasacja w Warszawie. Więcej informacji, znajdziesz tutaj.