Informacje o taxi bagażowych

Parowa lokomotywka

adeksNa firmamencie wyższych sfer Paryża pojawia się w roku 1880 dwudziestoletni arystokrata, przystojny i bogaty hrabia Albert de Dion, potomek starego, herbowego rodu Francji. Zdobył on niezwykłe powodzenie w swej sferze, gdyż elegancję, energię i pomysłowość w urządzaniu zabaw i przyjęć umiał łączyć z przedsiębiorczością. Młody arystokrata uwielbiał ruch, był więc właścicielem największego zbioru wszelkiego rodzaju powozów i najszybszych zaprzęgów, którymi często osobiście powoził budząc podziw i uznanie elity towarzyskiej Paryża.

Nikt nie umiał tak wspaniale organizować garden-party, nikt nie mógł konkurować z nim w prawieniu komplementów damom. Jego dowcipne odezwania się były natychmiast kolportowane dalej i znał cały elegancki Paryż. W szczególności znaczące uśmiechy budziła dewiza młodego hrabiego: „Uwielbiam ruch – lubię wszystko, co się rusza. Tylko starsze matrony gorszyły się tym powiedzonkiem. Jednak za wesołym i pełnym zabaw i rozrywek życiem młodego hrabiego kryło się coś więcej niż chęć ruchu i błyszczenia w towarzystwie. Musiała tylko nadejść odpowiednia sposobność, korzystny zbieg okoliczności. l nadeszła…

Oto pewnego razu, starszy przyjaciel hrabiego, książę Morny, zobowiązał de Diona do znalezienia i zakupienia orderów do kotyliona. l wtedy, gdy Albert zwiedzał sklepy na Boulevard des ltaliens, przy okazji zachwycający model parowej lokomotywki, który natychmiast nabył.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informacje

Romuald Cieśla, mieszka i pracuje w Warszawie. Branżą transportową i motoryzacją, interesuje się od dziecka. Strona korzysta z ciasteczek Cookies.

Auta w Warszawie

W budowie bloga, pomogła nam Autokasacja w Warszawie. Więcej informacji, znajdziesz tutaj.