Informacje o taxi bagażowych

Alfa-Romeo z nadwoziem torpedo

Lancia_Triota_1921Ze względu na konstrukcję nadwozia taxi bagażowego, samochód ten można uważać za zwiastun samochodów bezramowych o samonośnym nadwoziu, złożonym z tłoczonych elementów stalowych. Samochód Lancia Lambda miał ogromne powodzenie również w Polsce. W ciągu kilku lat wyprodukowano 13 tysięcy tych samochodów, aczkolwiek należały one do klasy drogich samochodów, produkowanych w zasadzie w małych seriach. Kolejnym modelem po Lambda, był model Dilambda, który zawierał cały szereg podobnych rozwiązań konstrukcyjnych co Lambda, jednak był samochodem jeszcze wyższej klasy.

Walory jego są opisane w reprodukowanym ogłoszeniu, które było zamieszczone w czasopiśmie „Auto” z 1930 roku. Przede wszystkim jednak był to samochód wyposażony w silnik ośmiocylindrowy widlasty o pojemności 3960 cms i osiągający moc 105 KM przy 4000 obr/min. Samochód ten rozwijał szybkość 120 km/h.

Coraz szybsze taksówki bagażowe

Po raz pierwszy został zademonstrowany na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu w 1929 roku. Samochody Alfa-Romeo zaczęły wysuwać się na pierwsze miejsce wśród samochodów sportowych, a w bliskiej przyszłości wyścigowych. Alfa-Romeo RLSS 2 1928 roku miał górnozaworowy silnik sześciocylindrowy o średnicycylindra 75″mm i skoku tłoka 110 mm z dwoma gaźnikami.

Firmy Lancia i Alfa-Romeo przetrwały do naszych czasów z tym, że Lancia obecnie włączona jest do koncernu FlAT, a  taksówka bagażowa Alfa-Romeo należy do koncernu przemysłu państwowego. Samochody produkowane przez te firmy zawsze cieszyły się i cieszą dużym powodzeniem.

Najważniejszym wydarzeniem w tym okresie było rozpoczęcie przez fabrykę FIAT produkcji samochodów według zasad nowoczesnej technologii i w związku z tym zainstalowanie pras do tłoczenia elementów całkowicie stalowych nadwozi. W zakresie konstrukcji najważniejszym wydarzeniem był samochód Lancia Lambda.

Informacje

Romuald Cieśla, mieszka i pracuje w Warszawie. Branżą transportową i motoryzacją, interesuje się od dziecka. Strona korzysta z ciasteczek Cookies.

Auta w Warszawie

W budowie bloga, pomogła nam Autokasacja w Warszawie. Więcej informacji, znajdziesz tutaj.