Informacje o taxi bagażowych

Restrykcje przy sprzedaży samochodów

W 1930 roku zostały wprowadzone restrykcje rządowe w stosunku do zakupu samochodów Chevrolet przez wojsko oraz instytucje państwowe. W tej sytuacji General Motors unieruchomił z końcem 1930 roku swoja montownię w Polsce. Dopiero w latach 1935-1936 została wznowiona licencyjna produkcja niektórych marek samochodów, produkowanych przez koncern General Motors.

Licencję na tę produkcję (początkowo montaż) przejęła firma Lillpop, Rau i Lewenstein w Warszawie. Również Citroën założył montownię swych wozów w Polsce. Podwozia C-4 i C-6, podobnie jak podwozia ciężarowe i autobusowe, były sprowadzane w całości (dzięki ulgom celnym), a całkowicie stalowe nadwozia były montowane z importowanych surowych wytłoczek w montowni, która znajdowała się w Warszawie.

Montownie taxi bagażowych w Polsce

Trzecią montownię założyła w Oświęcimiu czechosłowacka fabryka Praga. Montownie wymagały dość dużych nakładów inwestycyjnych i zatrudnienia fachowców, którzy pracowali pod nadzorem fabryki macierzystej. Montowa ne nadwozia, które w ostatnich latach omawianego okresu w większości należały do nadwozi zamkniętych, były wykańczane przy użyciu materiałów krajowych.

Złomowanie samochodu

Ostetecznym rozwiązaniem dla każdego właściciela starego automobilu, jest oczywiście złomowanie. Możemy to zrobić w bardzo szybki sposób. Wystarczy skontaktować się z kasacją pojazdów w swoim mieście ( znajdziesz odpowiedni podmiot w gazecie lokalnej itp ), a następnie sprawdzić ile płacą za złomowanie.

Dopiero w roku 1931 zapadła decyzja podjęcia produkcji samochodów osobowych oraz podwozi ciężarowych i autobusowych przez przedsiębiorstwo państwowe. W tym celu zawarto z włoską firmą FIAT umowę licencyjną, W wyniku której rozpoczęto w Warszawie w roku 1934 produkcję samochodu osobowego Polski FlAT 508.

Informacje

Romuald Cieśla, mieszka i pracuje w Warszawie. Branżą transportową i motoryzacją, interesuje się od dziecka. Strona korzysta z ciasteczek Cookies.

Auta w Warszawie

W budowie bloga, pomogła nam Autokasacja w Warszawie. Więcej informacji, znajdziesz tutaj.